burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Yeni Burdur Devlet Hastanesi görücüye çıktı

Yeni Burdur Devlet Hastanesi görücüye çıktı
5.696 kez okundu
25 Aralık 2017 - 13:04

Burdur Merkez Atatürk Mahallesi’nde Milli Savunma Bakanlığı’ndan tahsis edilen araziye yapılması planlanan Yeni Burdur Devlet Hastanesi’nin proje görselleri ortaya çıktı.

Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, gazetecilere proje görsellerini ve hastane özelliklerini paylaştı.

80 Bin metrekare kapalı alandan oluşan yeni hastane projesi, toplam 475 yatak kapasitesine sahip olarak Burdur’un uzunca bir müddet sağlık ihtiyacını giderecek gibi görünüyor.

5 adet doğum salonu, 14 ameliyathane ve toplamda 33 müşahede yatak kapasitesine de sahip olan yeni hastanede 133 poliklinik odasına da yer verildi.

Merkezde bulunan hastane çevresinde en çok şikayet konusu ise bilindiği üzere otopark ve ulaşım. Yeni Burdur Devlet Hastanesi’ne çevre köy ve ilçelerden şehir merkezi trafiğine girmeden ulaşmak mümkün. Şehrin en uç noktasında bulunan bir hasta çevre yolu üzerinden yeni hastaneye ulaşabilecek. Ayrıca otopark konusunda cömert davranıldı. 750 araçlık açık otoparkı ile de yeni hastanede otopark artık sorun olmayacak.

Yeni hastanenin yaklaşık 180 Milyon Lira’ya mal olması bekleniyor.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.