Son Dakika
16 Aralık 2018 Pazar
doruk-reklam

Yine yeniden şampiyon Burdur Bahçeşehir Koleji

12 Mart 2018 Pazartesi, 11:43

Burdur’un eğitimde gururu Burdur Bahçeşehir Koleji, eğitimde aldığı başarılarının yanı sıra sportif ve kültürel alanlarda da göstermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl halk oyunu yarışmalarında Türkiye Şampiyonu olan Burdur Bahçeşehir Koleji, bu yıl da aynı başarıyı yinelemek için çıktığı yolda Manisa’da yapılan 2018 Halk Oyunları Yarışmalarında Bölge Şampiyonu olarak Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Burdur Bhaçeşehir Koleji Kurucusu Hurşit Çetin başta olmak üzere öğrenci velileri ve öğretmenler folklör ekibini yalnız bırakmazken, yarışma esnasında heyecan dolu dakikalar yaşadılar.

Sonuçların açıklandığı sırada büyük heyecan duyan Burdur Bahçeşehir Koleji Ortaokulu Halk Oyunu ekibi birincilik anonsunun ardından doyasıya zaferlerini yaşadılar.

ÇİFTE ZAFER

Burdur Bahçeşehir Koleji Halk Oyunları ekibi Manisa’da çifte zafer taşattı.

Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi Halkoyunu ekibinin 10 Mart 2018’de Manisa’da yapılan Bölge Yarışmasında Aydın, Denizli, İstanbul, Afyon, Uşak, Isparta, Kütahya ekiplerinin katıldığı yarışmada derece alarak Türkiye Finallerine Hak kazanmasının ardından Burdur Bahçeşehir Koleji Ortaokul Halkoyunları Ekibi BÖLGE 1.Sİ olarak Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Bahçeşehir Koleji Ailesi Olarak BÖLGE ŞAMPİYONLUĞUNU Burdur’un yöresel türküsü “Erik Dalı Gevrektir” oyununu oynayarak coşkuyla kutladılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon