BATI AKDENİZ EKONOMİSİ İÇİN GÜÇLÜ BİR ADIM ATILDI « Burdurweb, Burdur Haber, Son Dakika, BATI AKDENİZ EKONOMİSİ İÇİN GÜÇLÜ BİR ADIM ATILDI « Burdurweb, Burdur Haber, Son Dakika,
hava
DOLAR 32,2776 %% -0.11
EURO 35,1154 %% 0.46
GRAM ALTIN 2.402,74 %% -0,51
ÇEYREK A. 3.928,48 %% -0,51
BITCOIN 67.592,00 %0.219
SON DAKİKA

BATI AKDENİZ EKONOMİSİ İÇİN GÜÇLÜ BİR ADIM ATILDI

Son Güncelleme :

31 Mayıs 2022 - 8:39

BATI AKDENİZ EKONOMİSİ İÇİN GÜÇLÜ BİR ADIM ATILDI

Batı Akdeniz Ticaret Buluşması programının ardından değerlendirmede bulunan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “Programla birlikte Burdur, Isparta ve Antalya ekonomisi için güçlü bir adım atıldı” dedi.

Batı Akdeniz Bölgesindeki ticareti geliştirmek amacıyla ilk kez 26- 27 Mayıs 2022 tarihlerinde Antalya ANFAŞ Fuar Merkezinde düzenlenen “Batı Akdeniz Ticaret Buluşması” programında iş birlikleri ve iletişimler hayata geçirildi. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)’nun koordine ettiği, Burdur Ticaret ve Sanayi Odasının da paydaş olduğu programın davetlileri arasında Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin yanı sıra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da yer aldı. Programda ‘Tarım, Turizm Sektörlerinde Devlet Destekleri’, ‘Osmanlı’dan günümüze Ekonomi Tarihi’, ‘Networking’, ‘TÜBİTAK Teknoloji Transferleri’, ‘Bilişim ve Dijital Pazarlama B2B Etkinliği’, ‘SANTEK Yat İmalatı Sektör Buluşması’, ‘İhracat Destekleri’, ‘Akıllı KOBİ’, ‘İstihdam Destekleri’, ‘Girişimcilik, İnovasyon ve Teknoloji Trendleri’, ‘İhracat B2B Etkinliği’, ‘Turizm, Gıda ve Tedarik B2B Etkinliği’, ‘Araştırma ve İnovasyon Destekleri’ ve ‘Girişimcilik- İnovasyon’ konularında seminerler ve etkinlikler de düzenlendi.

Ticaret Buluşması Programında üç ilin üniversiteleri, Ticaret ve Sanayi Odaları, Borsaları, Dernekleri ve bazı sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri arasında ikili görüşmeler de gerçekleştirildi. Program TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ‘Girişimcilik ve İnovasyon’ konusunda verdiği seminerle sona erdi.

Programda BUTSO Başkan Yardımcısı Hasan Ali Daldal, BUTSO Meclis Başkanı Ömer Çeliker ve BUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yoran da hazır bulundu.

BÖLGESEL TİCARET VE DİJİTAL DÖNÜŞÜM PEKİŞTİRİLDİ

Bölgesel ticaret ve dijital dönüşümün pekiştirildiği bir program gerçekleştiğini belirten BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik; “Programımızda; Antalya Valisi Sayın Ersin Yazıcı, Isparta Valisi Sayın Aydın Baruş, Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Sayın Hasan Büyükdede, TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, akademisyenlerimiz, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ile iş insanlarımız bizleri yalnız bırakmadılar.

Bilindiği üzere Covid- 19 Pandemisiyle birlikte küresel ticarette dalgalanmalar oldu.  İç piyasamızda ise kısmen belirsizlikler yaşadık. Tüm dünya ekonomisini etkileyen bu dalgalanmalar karşısında ulusal ekonomimiz çok şükür ayakta kalmasını bildi, yıkılmadı.  Süreç aynı zamanda, KOBİ’lerimizden fabrikalarımıza tüm işletmelerimize dijital ticaretle gerekliliğini vurguladı. Yaşanan bu ekonomik dalgalanmaların ardından Devlet ve özel sektörün bir araya geldiği bu etkinliğimiz bölgemiz ticaretini geliştirmek ve dijital dönüşüme entegre olmak açısından büyük önem taşıdı. Batı Akdeniz bölgesindeki ticaret ve sanayi hayatının gelişerek büyümesi ülke ekonomimiz adına son derece önemli bir buluşma oldu. Bu yıl ilk kez düzenlendiği için bazı eksiklikler olabilir fakat ilerleyen yıllarda bunları tamamlayarak bölgemiz ticaret hayatında güçlü adımlar atmaya, iş birliklerini pekiştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

YENİLİKLERE ENTEGRE OLMALIYIZ

Başkan Yusuf Keyik yaptığı değerlendirmenin devamında: “Daha önceki yıllarda da bu amaçtaki buluşmalarımızı elbette gerçekleştirmiştik. Fakat zamanın ve teknolojinin gerektirdiği yeniliklere entegre olarak iş birliği buluşmalarımızı geliştirerek devam ettiriyoruz. Programımız dahilindeki seminerlerde de dijital pazarda ve e-ticarette daha fazla sektör ve girişimciyle yer almamız gerektiğinin vurgulandı.

Bunların yanı sıra Standımızı ziyaret eden Bakan Yardımcımız Sayın Büyükdede ve TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu’na talep ve önerilerimizi iletme fırsatı da yakaladık. Bölgemizdeki Ticaret ve Sanayi Odası ve Borsa Başkanlarımızla ikili diyaloglar ve karşılıklı görüş alışverişlerinde bulunduk” ifadelerini kullandı.

TEŞEKKÜR

Başarının ilk adımı atarak kazanılacağına dikkat çeken Başkan Keyik: “Ticaret hayatında girişimcilik ruhuyla ilk adımı atmak çok önemlidir. Günümüz ticaret kurallarına göre girişimci, tedarikçi, pazar ve alışveriş konularında hemen her sektörde internetten ulaşabileceğimiz dijital pazarların oluşması gerekiyor. Bizler de bu gelişmelerden geri kalmamak için gelişen ve değişen ticaret kurallarına en kısa sürede uyum sağlayıp ivme kazanmak üzere gerekli çalışmalarda bulunuyoruz.

Programımızın gerçekleştirilmesinde ATSO Başkanımız Sayın Davut Çetin başta olmak üzere emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bölgemizin ticaret hayatı ve ekonomisi adına önem arz ettiğine inandığımız Batı Akdeniz Ticaret Buluşma programında bizleri yalnız bırakmayan Antalya Valisi Sayın Yazıcı’ya, Isparta Valisi Sayın Baruş’, Burdur Valimiz Sayın Arslantaş’a, Bakan Yardımcımız Sayın Büyükdede’ye, TOBB Başkanımız Sayın Hisarcıklıoğlu’na, kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, protokol mensuplarımıza, akademisyenlerimize, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcilerine ve iş insanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

----- REKLAM -----

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

DÖVİZ KURLARI

Dolar DOLAR

ALIŞ

32,2676

SATIŞ

32,2776

FARK

% -0.11
Dolar EURO

ALIŞ

35,0679

SATIŞ

35,1154

FARK

% 0.46
Dolar İNG. STERLİNİ

ALIŞ

41,4354

SATIŞ

41,7534

FARK

% 0.46
Dolar İSV. FRANGI

ALIŞ

36,0492

SATIŞ

36,0724

FARK

% -0.18
Dolar KAN. DOLARI

ALIŞ

23,4810

SATIŞ

23,4951

FARK

% -0.19
Dolar ÇEYREK ALTIN

ALIŞ

3.843,82

SATIŞ

3.928,48

FARK

% -0,51
Dolar GRAM ALTIN

ALIŞ

2.402,39

SATIŞ

2.402,74

FARK

% -0,51
Dolar BITCOIN

FİYAT

67.592,00

DEĞİŞİM

0.219

ÇOK KAZANANLAR

    ÇOK KAYBEDENLER

      İŞLEM GÖRENLER