burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

Başkan Ercengiz’den İl Başkanı Mengi’ye yanıt

Başkan Ercengiz’den İl Başkanı Mengi’ye yanıt
883 kez okundu
05 Eylül 2019 - 9:51

Burdur Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısında Başkan Ercengiz, 5’inci gündem maddesiyle ilgili AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi’nin sabah saatlerinde yaptığı ‘Rantsal Dönüşüm’ başlıklı basın açıklamasına da yanıt verdi.

Başkan Ercengiz, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanının yaptığı açıklamada, ailesine ait bir parsel olduğundan ya da plan değişikliği talebi olduğundan bahsettiğini ifade ederek, “Bunu kendisini ispata davet edeceğim. O alanla ilgili bir tek metrekare arsa tespit ederse, ben bu görevimden vazgeçerim ama ispat edemezse o görevde kalıp, kalmayacağını merak ediyorum. Bu kadar kolay değil, burada üç yıldır devam eden bir süreç var. Isparta İdari Mahkemesinin verdiği kararın tam farklı kararı Konya İdari Mahkemesi vermiş ve bu noktada da bu alan plansız kalmış, yasal hak arayışı Danıştay’da devam ederken, bu alanın arazinin sahibi Ali Say’ın da bir yurttaş olarak gayet doğal hakkı olan plan değişikliği talebi Meclis’e getirilmiştir. Burada bir ranttan söz edilecek olursa, mevkidaşı il başkanımızın sorduğu soruya, sayın il başkanının cevap vermesini istiyoruz öncelikle, rant kelime karşılığı haksız elde edilen kazanç yada herhangi bir şekilde hakkı olmayan kazancının bir yerlere geçmesidir. İl başkanımızın bu konuyla ilgili sorduğu soruya henüz cevap alamadık. Bu soruya da cevap bekliyoruz” şeklinde konuştu.

***
AK PARTİ İL BAŞKANI VOLKAN MENGİ’NİN AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ: https://www.burdurweb.com/web/haber14203.html

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.