burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber

BAKAN ERSOY BURDUR’A GELİYOR

BAKAN ERSOY BURDUR’A GELİYOR
Özgür Doğan
Özgür Doğan( info@burdurweb.com )
Gazeteci & Ziraat Mühendisi
286 kez okundu
27 Şubat 2020 - 18:24

5 Ocak 2020 tarihli Burdurweb.com sitesinde “BAKAN ERSOY’U BURDUR’A DAVET EDİYORUZ” başlıklı yayınlanan köşe yazımda “Sayın Bakana çağrım şudur ki; Burdur’da 10 yıldır gazetecilik yapan ve İletişim Başkanlığı tarafından Basın Kartı verilmiş bir gazeteci ve Burdur sevdalısı bir Burdurlu olarak ilimizde gelerek öncelikle Salda Kayak Merkezinden başlayarak Burdur’da incelemede bulunması için özel bir çağrıda ve davette bulunuyorum. Sayın Bakanın programları müsait olduğu bir süre zarfında bu daveti kayıtsız kalmayacağını ve Burdur’a geleceğine yürekten inanıyorum. ” sözleriyle bir çağrıda ve davette bulunmuştum.

05 Ocak 2020 – 18:35

Aradan geçen 50 günün ardından Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un 29 Şubat 2019 Cumartesi günü Burdur’a gelerek incelemede ve bir takım temaslarda bulunacağını öğrendim.

Sayın Bakan’ın Burdur’a gelmesinde öncelikle arzuladığım son dönemde ziyaretçi akınını uğrayan (1 Milyon 400 Bin – 2019 yılı) Salda Gölü’nü, Salda Gölü manzarasıyla kayak keyfi yaşatan Salda Kayak Merkezini ve ilimizin önemli antik kentlerini ziyaret ederek devletin desteği ile bu merkezlerin fiziki alt yapılarının güçlendirilmesi ve gerekli yatırımların yapılması için teşviklerin verilmesi gerektiğini yerinde görerek kanaat getirmesini istememdir. Nihayet, bir aksilik olmazsa sayın bakanı 29 Şubat 2019 Cumartesi günü Burdur’da ağırlayacağız.

Bu noktada Bakan Ersoy’un Burdur’a gelmesinde emeği olan ve vesilen olan herkesi kutluyorum. Zira Bakan Ersoy’un Burdur’a ziyaretinde devlet yatırım ve desteklerini ne kadar alırsak o kadar ilimize katkıda bulunmuş olacağız.

BAKAN ERSOY’DAN BURDUR İÇİN BEKLENTİM

Bakan Ersoy’un, açıklanan ziyaret programına baktığımızda Ağlasun ilçemizde bulunan Sagalassos Antik Kenti’ne, Bucak ilçemizde bulunan İncirhan’a ve Yeşilova ilçemizde bulunan Salda Kayak Merkezi’nde incelemede bulunacak. Sayın Bakandan Burdur’a yapacağı ziyaretteki beklentim ise şöyle:

  • Salda Kayak Merkezi’nden Salda Gölü’ne inen bir teleferik projesinin üretilmesi
  • Salda Kayak Merkezi ve Salda Gölü’nün konaklama turizminin sağlanması için otel yerlerinin belirlenmesi ve projelendirilmesini,
  • Burdur ilinin bir turizm merkezi olması noktasında gerekli tedbirlerin alınması ve altyapıların oluşturulmasını,
  • Burdur’a otel yatırımcılarının yatırım yapabilmesi için gerekli teşvik ve desteklemelerin verilmesi
  • Sagalassos Antik Kenti’ne ulaşımın kolaylaştırılması için gerekli yol yapımının sağlanması
  • Burdur’un turizmden hak ettiği katma değeri sağlaması için Burdurlu girişimcilere öncelik verilmesi

Sayın Bakanın sektör tecrübesi tartışılmaz. Sayın Bakanın bu engin tecrübelerini bakanlık yetkileriyle birleştirdiğimizde kendisinde Burdur için olumlu bir kanaat oluşursa şüphem yok ki Burdur’a gereken değer verilecek ve önemli projelere imza atılacaktır.

***

Bu yazıyı okurken aklınıza bir türlü hayata geçemeyen Burdur Devlet Hastanesi meselesi de gelmiş olabilir. Bu noktada edindiğimiz bilgi ise 24 Aralık 2019 tarihinde ihalesi yapılan Burdur Devlet Hastanesi’nin ihalesi bir firmaya verilmesi bakanlıkça onaylandı ancak yine yasal süreçlerin tamamlanması bekleniyor. Zira ufak bir itiraz süreci uzatıyor. Bu noktada önümüzdeki günlerde müjdeli haber kamuoyuna paylaşılacaktır. Temenni ediyorum ki bir aksilik olmazsa Nisan-Mayıs aylarında hastane inşaatı başlar.

Bu vesile ile tüm inananların Regaip gecesini kutluyor, hayırlara vesile olmasını dua ediyorum…

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2020 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.