Son Dakika
27 Nisan 2018 Cuma
doruk-reklam

Başkan Ercengiz’den çevre dostu proje

06 Ocak 2017 Cuma, 17:39

TRT Antalya Radyosu Güncel Özel Programının canlı yayın konuğu olan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, enerji tasarrufu için başlatacakları çevre dostu projeyi açıkladı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, TRT Antalya Radyosu Güncel Özel Programının canlı yayın konuğu oldu. Programda Hizmet Kampüsünden, El Sanatları Merkezine, içmesuyu projesinden, düğün salonu projesine kadar Burdur Belediyesinin projeleri hakkında bilgi veren Başkan Ercengiz, enerji tasarrufu için başlatacakları çevre dostu projeyi de açıkladı.

Çok farklı bir projeyi hayata geçireceklerini belirten Başkan Ercengiz, “Dar gelirli vatandaşlarımızın hem enerji tüketimini azaltmak hem de enerji verimliliğini arttırmak, ülkemizdeki enerjiye duyulan ihtiyaç ve dışa bağımlılığı göz önüne alarak enerji tüketimi az olan led ampulleri 700 dar gelirli vatandaşımıza ulaştıracağız. Buradan tasarruf edeceğimiz enerji yaklaşık 1 yılda kendini amorti edecek.Hedefimiz, Burdur’da aydınlatmayı minimal enerji ile yaparak sosyal projeyi ülke geneline yayabilmek. Çünkü biz enerjide dışa bağımlı bir ülkeyiz. Bugün Burdur’da 10 bin konutta bu projeyi realize edebilecek olursak, 2 megavatlık bir enerji santralinin üreteceği kadar enerjiyi geri kazanmış olacağız. Bu çok anlamlı bir rakam. Çok düşük bir maliyetle büyük bir enerjiden tasarruf etmiş olacağız.” diye konuştu.


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur