bahcesehir koleji-yeni1
Burdurweb.com, Burdur Haber
Son Dakika
04 Ekim 2015 Pazar
  
avsar-dikey   BURDUR MEDYA REKLAM-160    

Burdur Milletvekili Hasan Hami Yıldırım Açıklaması

14 Aralık 2012 Cuma, 15:14

Ak Parti Burdur Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Hasan Hami Yıldırım, Karaçal Barajı ile 50 bin dekar arazinin sulanacağını bildirdi.

hami yıldırım

Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından tamamlanan ve açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı 112 tesis arasında Burdur’da Oğuzhan Kent Ormanı, Karaçal Sulaması ve 3 meteoroloji istasyonunun bulunduğunu kaydetti.

Açıklamasında, “Karaçal Barajı sulamasıyla Akkaya, Yassıgüme, Düğer, Aşağı Müslümler, Karaçal, Hacılar, Yarıköy yerleşim yerlerine ait 50 bin 60 dekar arazi, kapalı sistemle yağmurlama ve damlama yöntemiyle sulanacak” ifadelerine yer veren Yıldırım, muhalefet partilerinin eleştirilerine ise şöyle yanıt verdi:

“Yolsuzluk diyen muhalefete sormak lazım; bir defada 112 tesis yapılabilir mi- 16 milyar lira yatırım, bir defada açılabilir mi- Başta sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu yatırımlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Burdur’umuza ve memleketimize hayırlı Uğurlu olsun.”

Yorum

  1. abdullah ay

    03/03/2013 at 23:10

    aşağı müslümler köyünün 1 metre karesi falan yararlanmıyor bu barajdan lütven milleti kandırmayınız tel 0534 768 50 26

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidirBurdur Medya,Burdur Web Tasarım,özgür doğan,burdur ceviz ezmesi,servet yılmaz
bimtaş