Son Dakika
24 Mayıs 2018 Perşembe
doruk-reklam

Dev Organizasyon kortej yürüyüşü ile başladı

13 Mayıs 2017 Cumartesi, 09:44

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Ulusal Göller Arası Basketbol Turnuvası kortej yürüyüşü ile başladı.

Kuruyan göllere dikkat çekmek amacıyla Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen Ulusal Göller Arası Basketbol Turnuvası için kortej yürüyüşü düzenlendi. Köprübaşı Mevkiinde toplanan çok sayıda vatandaş Burdur Belediyesi Bando Takımı eşliğinde söylenen marşlarla Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Say ve Hasan Duygulu, Basketbolun duayen isimleri, basketbol takımları ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başkan Ercengiz açılış konuşması yaptı.

Başkan Ercengiz, “Biz sadece sporun birleştirici ve bir araya getiren gücünü değil, sporla birlikte sosyal sorumluluk projesini de hayata geçireceğiz. Burdur Gölü 40 yılda hacminin yüzde 40’ını kaybetti. Düşey eksende 18 metre çekilmiş bir gölümüz var artık. Gölümüzü besleyen kaynakların önünün açılmasını istiyoruz. Çünkü Burdur Gölü yoksa Burdur’da yok. Bunun herkes farkına varmalıdır. 3 gün boyunca sadece Burdur Gölü’nün değil, Türkiye’nin dört bir yanından gelen ortak sorunu paylaşan tüm göllerin sesine çığlık olmaya çalışacağız. 12 Mayıs 1971 tarihinde Burdur büyük bir depremi yaşadı. O gün hem Burdur Gölü’nün hem de Burdur Halkının kaderi değişti. Biz bu kaderi tam da yıldönümünde değiştirmek üzere özel bir projeye imza attık. 3 gün boyunca sürecek olan etkinliklerimizde Burdur’un Gölü’nün çığlığını duyurabilmenin yanında buradan sporcularımızın önünü açacağız. Tüm sporcularımıza başarılar dilerim.” dedi.

Turnuva kapsamında 13 Mayıs Cumartesi saat 11.00’de 13 ilden 15 takımın katılacağı müsabakalar yapılacak.

Yorum

  1. Sonat Mustafa Yazar.....

    05/13/2017 at 13:32

    Genç dinamik ve enerji dolu olduğu kadar; bilgi zenginliğini de Burdur halkına hizmete adamış harika bir başkan .Tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Yüce Allahtan kolaylıklar diliyorum sayın başkana ve başkan yardımcıları ile harika ekibine……..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur