bahcesehir koleji-yeni1
Son Dakika
25 Kasım 2015 Çarşamba
  
 

Genç Peydullah Barak hayatını kaybetti

27 Mart 2014 Perşembe, 10:51

Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü 2’inci sınıf öğrencisi Peydullah Barak 22 Mart akşamı arkadaşları ile halı saha maçına gitti. 2 yıldır Sivas’ta amatör ligde mücadele eden Demirspor kulübünde sağ bek olarak futbol oynayan Barak, halı saha maçına hazırlanırken soyunma odasında beyin kanaması geçirdi.

 

Kaldırıldığı Numune Hastanesi’nin Yoğun Bakım Servisi’nde 4 gündür tedavi gören Barak’ın öğle saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti.
 
”Genç Peydullah Barak 5 Kişiye Umut Oldu”
 
Barak’ın organlarının bağışlanması için Numune Hastanesi Organ ve Doku Nakli birimi aileyle görüştü. Ailenin organların bağışlanmasına onay vermesi üzerine, İstanbul Marmara Üniversitesi, Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi ve Ankara Başkent Hastanesi’nden Sivas’a gelen sağlık ekipleri gece saatlerinde gerçekleştirdikleri operasyonla üniversiteli gencin kalbini, akciğerini, karaciğerini ve böbreklerini aldı. Organlardan akciğerin İstanbul’a, kalp ve karaciğerin Ankara’ya, bir böbreğin Samsun’a diğer böbreğin ise ilerleyen saatlerde organ bekleyen bir hastaya nakledileceği öğrenildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Numune Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Hemşire Gülseren Apak, “Hastamıza bugün öğle itibari ile beyin ölümü tanısı konuldu. Beyin ölümü tanısı konulduktan sonra ailesiyle görüşüldü ve aile organ bağışını kabul etti. Bu organlar İstanbul, Ankara ve Samsun’daki organ bekleyen hastalara nakil yapılacak. Çok genç bir hasta, kendisine Allah rahmet eylesin diyoruz ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Ayrıca bu örnek davranışlarından dolayı hem kurumum hem de organ bekleyen hastalar adına aileye minnet duygularımızı sunuyoruz. Hastamızın genç olması ve organlarının sağlıklı olması nedeniyle kalp, böbrek, akciğerler ve karaciğer alınacak ve bu organlarda 5 kişiye nakil yapılacak. Önümüzdeki günlerde kimlere nakil yapıldığının bilgileri bizlere gelecek” dedi. İsimlerini vermek istemeyen aile bireyleri ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Bu arada üniversitelin gencin cenazesinin, bugün eğitim gördüğü okulda yapılacak törenin ardından memleketi Burdur’a gönderileceği öğrenildi.

türk porno

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidirBurdur Medya,Burdur Web Tasarım,özgür doğan,burdur ceviz ezmesi,servet yılmaz
bimtaş, tekeli mühendislik,burdur