Son Dakika
27 Nisan 2018 Cuma
doruk-reklam

Başpehlivan Kara “Halkın gücü tankın gücüne galip geldi”

31 Temmuz 2016 Pazar, 15:57

Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilmek istenilen darbe girişimine karşı vatandaşların başlattığı “demokrasi nöbeti” sürüyor.

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Başpehlivan unvanını 4 kez elde eden Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi Başpehlivan Recep Kara önce Bucak’ta daha sonra ise Burdur’da halka hitap etti. Recep Kara’ya Dünya ve Avrupa şampiyonları, aynı zamanda MAKÜ yüksek lisans öğrencisi olan kırkpınar başpehlivanları Serhat Balcı, Salih Erinç, Abdullah Güngör, Adem Kara ve Milli Takım Güreş Antrenörü MAKÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Şahin eşlik etti.

Bucak Kent Ormanında Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu tarafından verilen yemeğe, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, başpehlivanlar Serhat Balcı, Salih Erinç, Abdullah Güngör, Adem Kara, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, MAKÜ Genel Sekreteri Ali Nihat Gündüzalp, Rektör Danışmanları Doç Dr. Hüseyin Dalgar, Doç. Dr. Ömer Tekşen, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kılınç ve Milli Takım Güreş Antrenörü MAKÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Şahin katıldı.

Yemek sonrası Bucak’ta demokrasi yürüyüşüne katılan Recep Kara, daha sonra meydanda toplanan kalabalığa hitap etti.

Bucak’taki konuşmasının ardından protokol ile Burdur’a gelen Başpehlivan Recep Kara burada coşkuyla karşılandı. Demokrasi şehitleri için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal marşı okundu, dualar edildi.

burdur-baspehlivanlar (1)

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, tüm Türkiye’de olduğu gibi 15 Temmuz gecesi Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlarla birlikte olduklarını dile getirdi.

Vali Yılmaz, “15 Temmuz günü bir takım nereden emir aldığı belli olmayan beyni satılmış birilerine uşaklık yapan hainler tarafından darbe girişimi başlatıldı. Hiç haketmedikleri halde o şerefli üniformaya üzerlerine giymişlerdi. Ogün sabah gördünüz ki bir çoğu üzerlerinden o üniformayı çıkarmak zorunda kaldı. Çünkü Türk Silahlı Kuvvetlerinin o şerefli üniformasını giymeyi haketmeyeler, o hainler ilk gün cezasını görmüş oldu.İlk gece 15 Temmuz’da burda hep beraber olduk. Tüm Türkiye’de olduğu gibi tüm gönül coğrafyamızda olduğu gibi. Burdurlu hemşehrilerimizde Cumhuriyet Meydanını doldurdu. O darbeye karşı yüreğini, imanını, gövdesini koydu. Çok şükür bu darbe girişimini püskürttük. Bu sadece Burdur merkez de değildi. Bir haftadır ilçeleri gezdim, bazı köylerimizide gittim. Gerçekten o asımın nesli, Akif’in düşündüğü nesil hala ayakta dimdik duruyor. Köylerimize varıncaya kadar genç yaşlı, erkek kadın farketmeksizin herkesin aynı inaç kararlılıkta olduğunu görmekten gerçekten hizmet etmekle şeref duyduğum, Burdur’da bunu gördüm yaşadım, yaşatan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı Recep Kara da 15 Temmuz gecesinden bu yana sokaklarda olduğunu ifade ederek altın kemeri aldıktan sonra da meydanları bırakmadığını anlattı.

“15 Temmuz gecesi halkın gücü tankın gücüne galip gelmiştir.” diyen Kara, “Biz er meydanının yiğitleri olarak gerekirse sabahlara kadar güreş tutarız ama mevzu vatan olduğunda o tankın ve topun karşısında vücudumuzu siper ederiz.” diye konuştu.

Recep Kara ve diğer başpehlivanlar protokol üyeleri tarafından üniversitenin anmalıkları takdim edildi.

burdur-baspehlivanlar (2)


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur