Son Dakika
22 Ekim 2017 Pazar
doruk-reklam

İlk adım atıldı

05 Ağustos 2017 Cumartesi, 10:42

Burdur 1’inci, 2’inci Organize Sanayi Bölgesi ve Isparta Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeleri, müşterek yapılması planlanan atıksu arıtma tesisi yapımıyla ilgili toplantıda bir araya geldiler.

Burdur’da 2. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vali Şerif Yılmaz ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Isparta Valisi Şehmus Günaydın’da katıldı. Toplantıya ayrıca Burdur 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Oktay, Isparta Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Karabulut, Burdur 1’inci, 2’inci ve Isparta Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgeleri’nin yönetim kurulu üyeleri, daire müdürleri ve OSB müdürleri katıldı.

Burdur ve Isparta’nın birbirine yakın konumda bulunan OSB’leri için yapılması planlanan atıksu arıtma tesisi yapım süreci ile ilgili bir araya gelen yetkililer, müşterek yapılması planlanan tesisle ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Vali Yılmaz toplantının başında yaptığı konuşmasında; hem yapım maliyeti, hem de yapım sonrası tesisin işletilmesi süreci ile ilgili önemli bir tasarruf sağlanacak bu müşterek atıksu arıtma tesisinsin diğer iller için de örnek teşkil edeceğine vurgu yaptı.

Toplantının devamında atıksu arıtma tesisi ile ilgili üç OSB’nin idari personelleri tarafından ortak hazırlanan sunum, Burdur 2. OSB Müdürü Bülent Arslanboğa tarafından yapıldı. Yapılan sunumla birlikte, planlanan atıksu arıtma tesisinin yapılacağı alan ve ortak tek bir arıtmanın yapılmasının sağlayacağı avantajlarla ilgili hazurun da projeyi tam olarak değerlendirme fırsatı buldu.

Toplantı’da atıksu arıtma tesisinin 3 OSB tarafından ortak yapılması ile ilgili prensip kararı alınarak, tesis için belirlenen alanın uygunluğu ve bundan sonra izlenecek süreçle ilgili görüş ve öneriler sunulması sonrası toplantı sona erdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


burdur ceviz ezmesi,tekno granit,burdur ceviz ezmesi,ozgur dogan,magazin 15,kanal burdur,amerikan kültür burdur,mudul bey