Son Dakika
21 Mayıs 2018 Pazartesi
doruk-reklam

Kahraman Tazeoğlu MAKÜ’de ‘Aşkla Kal’ Dedi

03 Mart 2016 Perşembe, 10:08

MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda gerçekleştirilen şiir dinletisine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet KARACA, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa KILINÇ, Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Murat ALPARSLAN, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Raşit ACAR, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Aşk şiirlerinin ünlü isimlerinden biri olan Şair Kahraman TAZEOĞLU’nun katıldığı “Aşkla Kal” isimli şiir dinletisi yoğun ilgi gördü. TAZEOĞLU program öncesi salondakiler ile öz çekim yaptı. İlk olarak ‘Aşkla Kal’ kitabını tanıtan TAZEOĞLU, esprili anlatımıyla salonu dolduran dinleyicileri hem hüzünlendirdi, hem de neşelendirdi. Türkiye’de ve Avrupa da 5 milyon takipçisiyle en çok takip edilen yazar unvanına sahip TAZEOĞLU, 17 yaşında yazmaya başladığı şiirlerini hep belediye otobüslerinde yazdığını belirterek, “çünkü ben hayatı otobüslerde tanıdım” dedi.

Amacım insanlar daha çok kitap okusun diyen TAZEOĞLU, “işin sırrı kelimeleri iyi kullanabilmek, kelimeler dilersek aşka, dilersek bıçağa dönüştürülebilir. Biz kelimeleri düzgün kullanabildiğimiz sürece sizde okumaya devam edeceksiniz” diye konuştu.

İçimdeki gizli kalmış şairi karşılıksız bir aşla tanıdım diyen TAZEOĞLU, “Küsmek nedir bilir misin, Seni içimden terk ediyorum, Acım geçmedi alıştım” adlı şiirlerini seslendirdi.

Program sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet KARACA, Şair Kahraman TAZEOĞLU’na MAKÜ’nün anmalığını takdim etti. Daha sonra TAZEOĞLU hayranlarına kitaplarını imzaladı.

tazeoğlu


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur