Son Dakika
26 Nisan 2018 Perşembe
doruk-reklam

MAKÜ’nün gururu Sema Çalışkan

21 Mart 2017 Salı, 09:01

Türkiye Büyük Bayanlar Boks Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği 2.sınıf öğrencisi Sema ÇALIŞKAN boksta elde ettiği başarılar ve kazandığı madalyalarla MAKÜ’nün gururu olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Bulgaristan’ın Sofya kentinde düzenlenen ve 35 ülkeden sporcuların katıldığı Büyük Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonasında Sema ÇALIŞKAN 69 kiloda Avrupa İkinciliği alarak ülkemiz ve MAKÜ’ye madalya sevinci yaşatmayı başardı. Sema ÇALIŞKAN ayrıca 13-18 Şubat 2017 tarihleri arasında Fethiye’de gerçekleştirilen Yıldız, Genç ve Büyük Bayanlar Türkiye Bayanlar Boks Şampiyonasında, Büyük Bayanlar kategorisinde 69 kiloda Şampiyonluk elde etmeyi başardı.

Başarılarından dolayı 14 Şubat 2017 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Ülkemiz Spor, Sanat ve İş Dünyasının başarılı bayanlarının bir araya geldiği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Eşleri Emine ERDOĞAN Hanımefendinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliğe kazandığı Avrupa İkinciliği ile katılan Milli Sporcumuza bir destekte  Emine ERDOĞAN hanımefendiden geldi. Şampiyonluklarından dolayı ÇALIŞKAN’ı kutlayan ve başarılar dileyen Emine ERDOĞAN Hanımefendi başarılarının devamı için desteklerinin artarak süreceğini belirtirken, Sema ÇALIŞKAN kazandığı şampiyonluklara yenilerini ekleyerek ülkemizin ve MAKÜ’nün adını dünyada duyurmaya devam edeceğinin sözünü verdi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,ozgur dogan,ormak tarım,kanal burdur