Son Dakika
22 Ekim 2017 Pazar
doruk-reklam

Salda Bisiklet Festivali start verdi

19 Ağustos 2016 Cuma, 10:26

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 220 bisikletseverin katıldığı festival açılışına Vali Yılmaz’ın beraberinde, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve Antalya Bisiklet Derneği Başkanı Nazif Sağdur yer aldı.

Burdur Salda Bisiklet Festivali vesilesiyle Burdur’a gelen tüm bisikletçi arkadaşlara teşekkür eden Vali Yılmaz, “Öncelikle Burdur’un tanıtımına katkı sağlayacağını düşündüğümüz, sağlıklı yaşamanın ve sporun bir araya getirildiği bisiklet yarışı ve bisiklet turu özellikle gençlerimize örnek olacaktır diye düşünüyorum. Sağlık Bakanlığımızın da bilindiği gibi başlattığı kampanya çerçevesinde, sporla ve bisikletle sağlıklı yaşamanın sağlanması yönünde, özellikle bu yıl içerisinde çok büyük etkinlikler yaparak bisiklet dağıtımı gerçekleştirildi. Bunun kullanılmasını gören çocuklarımız ve gençlerimiz içinde örnek bir çalışma oldu. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen misafirlerimiz var. İki gün boyunca bu programla birlikte Burdur’un tanıtımı ile ilgilide katkı sunacaklar, onlarda Burdur’u bu vesileyle tanımış olacaklar. Güzel bir organizasyon oldu. Emeği geçek herkese teşekkür ediyorum. Kazasız belasız bu turun tamamlanmasını diliyorum” dedi.

Antalya Bisiklet Derneği Başkanı Sağdur, Vali Yılmaz’a bisiklet forması hediye etti. Bisikletçiler daha sonra şehir merkezinde tur atarak kamp yapacakları Alyazma Piknik alanına gittiler.

salda-bisiklet-festivali (1)

salda-bisiklet-festivali (2)


burdur ceviz ezmesi,tekno granit,burdur ceviz ezmesi,ozgur dogan,magazin 15,kanal burdur,amerikan kültür burdur,mudul bey