Son Dakika
12 Temmuz 2018 Perşembe
doruk-reklam

TOKİ, bayramdan sonra harekete geçiyor

11 Ağustos 2017 Cuma, 12:37

TOKİ’de adım adım sona yaklaşılıyor

Burdur Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında tam teşekküllü organizasyonunda yürütülen Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesinde adım adım sona yaklaşılıyor.

Bozkurt Mahallesi’ne yapılması planlanan toplu konutlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı adına Müşavir firmadan gelen heyet detaylar için bir sunum yaptı. Burdur Belediyesi Encümen Salonunda gerçekleşen sunuma Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Say ve Hasan Duygulu, İmar ve Şehircilik Müdürü Mustafa Bozkurt ile müşavir firma yetkilileri katıldı. Sunumda, yapılması planlanan toplu konutlar hakkında detaylı bilgi verildi.

Sunum hakkında bilgi veren Başkan Ercengiz, “Müşavir firma, Bozkurt Mahallesine yapılması planlanan toplu konutları projelendirilerek Burdur Belediye’sine bir sunum yaptı. Yapılacak tip dairelerin 64 metrekareden 116 metrekareye kadar toplamda 711 konut ve 31 işyeri Burdur’umuza kazandırılacak. Bu konutlardan 320’si mevcut hak sahiplerine geri kalan kısmı da halkımıza satışı yapılacak. Kurban Bayramı sonrasında oluşturulacak ofislerde öncelikli hak sahibi vatandaşlarımızla görüşülerek anlaşma sağlanarak proje hayata geçirilecek. Burdur’umuza hayırlı olsun” dedi.

Müracaat işlemleri başlamadığından vatandaşımızın dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmasını isteyen Başkan Ercengiz, TOKİ müracaatların başlaması durumunda gerekli duyuruların yapılacağını sözlerine ekledi.

5 Yorum

 1. Cavit

  08/11/2017 at 20:38

  Sabahattin akkaya döneminde 85 metrekare olacağı söylenmişti şimdi neden 64 metre kare oluyor

 2. Vatandaş

  08/12/2017 at 09:35

  Konutlar için kayıt alırken ince eleyip sık dokunarak müracatlar alınırsa iyi olur. Yine bir sürü kişi şartları delerek konut sahibi olacak. Garib guraba yine evsiz kalacak.

 3. şampiyon

  08/12/2017 at 11:30

  konutlarda değer tespiti yapılmalı ona gore degerledirilmei hak sahipleri

 4. Şevket kara

  08/13/2017 at 15:29

  Çok geç kalınmış bir proje inşallah çok hızlı bir şekilde şonuçlanir.konut alma şartlarına uyulur.

 5. Vatandaş

  09/29/2017 at 20:30

  Bu konutlar yapılsın bende tebrik ederim yetkilileri yapılmaz neden2019 da seçim var seçim öncesi başlanır seçime yetiştirmek için çalışılır ve yetişir olmasa toplu açılış töreni yapılır yapılmamasının sebebi seçim malzemesi yapmaktır kimse heveslenmesin 2018 den önce yapılacağına

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


burdur ceviz ezmesi,gülev,destina kafe,türkmen mühendislik,ormak tarım,kanal burdur