burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Yeni Yıla Yeni Umutlar

Yeni Yıla Yeni Umutlar
Mehmet Can Doğan
Mehmet Can Doğan( mehmetcandogan1506@hotmail.com )
129 kez okundu
13 Aralık 2017 - 11:23

Değerli Burdurlular, bir yılın daha sonuna geldik.2017’nin bu son ayında bu yılı noktalayacağız. Geriye doğru baktığımızda bir yıl nasıl geçti? Diye bu soru hep aklımıza gelecektir. Acısıyla, tatlısıyla, üzüntüsüyle, sevinciy- le bir yılı da geride bırakıyoruz.Sözün kısası bir yılı da geride bırakarak yaşlanıyoruz.Milenyumda yani 2000 yılında doğan bir çocuk, artık 2018 yılına girmemizle beraber bir yetişkin olma statüsüne erişecektir.

2017 yılı, ülkemizin zor bir süreç geçirdiği bir yıl olarak hafızamızda yer alacaktır. Gerek komşu ülkelerle yaşanan gelişmeler, gerekse dış politikada ülkemiz zor günler geçirdi ve geçirmeye devam etmektedir.

İlimizde ise, Mehmet Akif Ersoy Üniversite’nin gelişim ve büyüme hızı Burdur’da yaşayanlar için, en büyük umut oldu diyebiliriz.Her geçen gün artan öğrenci ve akademik personel sayısı, ilimizde ticaret yapan kişiler için bir umut olmaya da devam etmektedir.

Burdur’da yaşayan insanların aklındaki en önemli soru ise 2018’de ili- mizde neler olacak? Bunun cevabı ise 2018 takvim yılı içerisinde yaşa- nacak gelişmeleri en başta söyleyebiliriz.2018 yılı en başta meslek odaları ve bazı kooperatifler için seçim yılı, siyasi partiler içinse 2019 yılı, Genel seçim,Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ve Yerel Yönetim seçimlerine hazırlanma yılı olacaktır.

Siyasi partiler yıl sonuna kadar olağan kongrelerini bitirdikten sonra seçime hazırlık sürecine gireceklerdir.Meslek odaları ve kooperatifler ise siyasi seçim hazırlıkları başlamadan yani ilk 6 ay içerisinde seçimlerini yapıp yeni yönetimlerini belirleyeceklerdir.2018 yılının 6. ayından sonra seçim hazırlıklarını daha da hızlandıracak olan siyasi partiler, yıl sonuna doğru ise seçim atmosferine gireceklerdir.

2018 yılı içerisinde Yeni Devlet Hastanesi’nin inşaatı, Yeni cezaevinin inşaatı, Yeni AFAD hizmet kampusunun inşaatı, Yeni TOKİ binaların projelendirilmesi birlikte Burdur ekonomisine olumlu yönde etkileyecek gelişmelerdir.Ayrıca Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin Fakülte sayısı, öğrenci sayısı, akademik personel sayısını her geçen gün artırmasıyla beraber yine Burdur ekonomisini olumlu yönde etkileyecek gelişmelerdir.

Burdur her geçen gün kabuğunu kırmaya devam etmektedir.İlimizin gelişmesi ve nüfus artışı komşu illerimize göre çok çok altındadır.Her gelişimin ve nüfus artışının da bir doyum noktası vardır.İlerleyen yıllarda ilimizdeki nüfus artışında gözle görülür değişimler olacaktır.Burdur, 2006 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin kurulmasıyla birlikte bir gelişim potasına zaten girmiştir.

İlimize yapılan yatırımların ve gelişmelerin kısa sürede etki yapması konusunda biraz acele edilmektedir.Ben, ilimiz adına 2018 yılının siyasi ve ticari gelişim açısından yatırımların hayata geçeceği bir yıl olacağı kanaatinde- yim. 2018 yılı bence Burdur için yatırım yılı olacaktır.

2018 yılının sağlık, mutluluk, huzur, güven dolu geçmesi, temennisiyle yeni yılınız kutlu olsun.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.