Son Dakika
14 Aralık 2018 Cuma
doruk-reklam
11 Kasım 2017 Cumartesi, 11:04
Özgür Doğan
Özgür Doğan info@burdurweb.com Tüm Yazılar

Farklı pencereden 10 Kasım

Dün 10 Kasım 2017 Cuma idi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümüydü. Atamızı saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum. İlimizde Ulu Önder Atatürk, ülke genelinde olduğu gibi çeşitli programlarla anıldı. Ne kadar atamıza minnet duysak azdır. Bitap bir milleti yeniden ayağa kaldıran, milletin kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesini vermesinde liderdi […]

Dün 10 Kasım 2017 Cuma idi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıldönümüydü. Atamızı saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum.

İlimizde Ulu Önder Atatürk, ülke genelinde olduğu gibi çeşitli programlarla anıldı.

Ne kadar atamıza minnet duysak azdır. Bitap bir milleti yeniden ayağa kaldıran, milletin kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesini vermesinde liderdi Atatürk.

Saat 9′ a 5 geçe Burdur sessizliğe bürünmüş sirenler 2 dakika boyunca adeta yas tutuyordu. Tüylerin diken diken olmaması imkansızdı.

Protokolünden halkına, öğretmenlerinden öğrencisine kadar bir çok vatandaş Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk’ün büstüne gelerek huzurundaydı.

Ne mutlu ki hala Atatürk’ü vefatının yıl dönümünde anacak milyonlar var.

***

Bir başka konu da Atamızın vefatının 79. yıldönümü Cuma gününe denk geldi. Cuma hutbesinde bu ülkenin kurucu değeri, bu ezanlar okunuyor, namazlar rahatlıkla bugün kılınabiliyorsa bunda en büyük katkısı olan Mustafa Kemal Atatürk’ü bir cümle ile belirtmeden, ismini zikredilmeden geçilmesine şahsen üzüldüm. Yorumu kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

***

Köşe yazımda ayrıca belirtmek istediğim bir husus daha var. İlimizde törenler düzenleyerek atamızı anan tüm eğitim kurumlarına teşekkür ediyorum.

Ayrıca anma programlarına katıldığım Ercan Akın Fen Lisesi’nin ve Bahçeşehir Koleji’nin hazırladıkları mükemmel anma programlarından dolayı teşekkür ediyor, her iki okulda da emeği geçenleri tebrik ediyorum.

Yetmedi Burdur Belediyesi tarafından organize edilen Ataya saygı yürüyüşünde yedisinden yetmişine, kundaktaki bebeğini kucağı alıp gelenden öğrencisine, eşiyle kol kola girip yürüyüşe katılan çiftlere kadar, Atamızın aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde saygıyla, özlemle ve rahmetle anan herkesi kutluyorum.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon