Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi
doruk-reklam

Burdur’da iki adreste hırsızlık girişimi

16 Kasım 2018 Cuma, 12:37

Burdur’da bu sabaha yakın saatlerde 2 adreste meydana gelen hırsızlık girişimi ev halklarını korkuttu.

Edinilen bilgiye göre Bağlar Mahallesi 7. Sokaktan isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaşın evine giren hırsızlar birinci kattan eve giriş yaparak hırsızlık girişiminde bulundu. Evdeki kıpırtı seslerini duyan ev sahibi, kontrol etmek üzere girdiği salonda hırsızla karşı karşıya geldi. Hırsızlık şüphelisi ev sahibini görünce hemen kaçarak olay yerinden uzaklaştı. Hemen emniyet yetkilerine bildiren ev sahibi, hırsızlık konusunda polisleri bilgilendirdi.

Burdurweb’e ulaşarak yaşadıklarını anlatan ve eve giren hırsız dolayısıyla çok korktuklarını ifade eden ev sahibi, “İlk defa böyle bir olay başıma geldi. Bir daha yaşanmaması için evimde gerekli önlemleri artıracağım. Hemşehrilerimizin bizim yaşadığımız olay gibi bir olay yaşamamaları için onlarında tedbirlerini artırmasını öneriyorum.” Dedi.

İKİNCİ HIRSIZLIK OLAYI

Bu sabah saatlerinde Bağlar Mahallesi’nde eş zamanlı Hızır İlyas Mahallesi Deliktaş Sokakta da benzer bir hırsızlık girişiminin yaşandığı ancak hırsızların evden bir şey alamadan olay yerinden kaçtığı öğrenildi.

DİKKAT

Evlerinde hırsızlık olaylarının yaşanmaması için vatandaşların mutlaka kapı ve pencerelerinde korunak ile ev dışında güvenlik kamera ve alarm sistemlerini kullanmaları tavsiye ediliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi,buhayad