burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Bağlar Mahallesi’nde kadın cesedi gömülü bulundu

Bağlar Mahallesi’nde kadın cesedi gömülü bulundu
3.120 kez okundu
09 Şubat 2019 - 12:31

Burdur Valiliği, yazılı açıklamada bulunarak Bağlar Mahallesi’den gömülü bir ceset bulunması konusunda bülten yayınladı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

08.02.2019 günü saat 18:00 sıralarında Bağlar Mahallesi Taşar Kuyu Sokak üzerinde bulunan boş arazide bulunan çukurda toprağa gömülü vaziyette insan cesedi olduğuna dair ihbar yapılması üzerine olay yerinde yapılan incelemelerde; torbalar içerisinde, toprağa gömülü olarak kimliği belirsiz bir kadına ait ceset bulunduğu tespit edilmiştir.

Ceset üzerinde yapılan incelemelerde, maktülün parmak izleri alınmış, yapılan sorgulama sonucunda, İlimizde uluslararası koruma başvurusu sahibi kişi olarak ikamet etmekte olan ve 09.01.2019 tarihinden itibaren kayıp şahıs olarak aranan Afgan uyruklu bir şahıs olduğu tespit edilmiştir.

Maktulün cesedi gerekli incelemelerin ardından Devlet Hastanesi morguna kaldırılmıştır.

Olayla ilgisi olabileceği değerlendirilen iki şahıs Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile yakalanarak gözaltına alınmış olup soruşturmaya kapsamlı olarak devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.