burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy anıldı

İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif Ersoy anıldı
98 kez okundu
13 Mart 2019 - 10:06

Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi tarafından İstiklal Marşı’nın TBMM’de kabulünün 98. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy Anma Günü vesilesiyle hazırlanan programda oratoryo gösterisi ve “Ordunun Duası” adlı müzikal sunuldu. 

Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonunda düzenlenen programa Vali Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak başta olmak üzere milletvekilleri Bayram Özçelik, Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, Vali Yardımcıları Mehmet Yıldız, Yakup Tatoğlu, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, daire müdürleri, siyasi parti başkanları, belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, öğrenciler, Şehit aileleri ve gaziler katıldı.  Vali Hasan Şıldak ve Fatma Nur Şıldak program öncesi fuaye alanında günün anlam ve önemine binaen düzenlenen sergiyi gezdi.   Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Mehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi Tarih Öğretmeni Ömer Şahin tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Günün anlam ve önemine binaen düzenlenen Şiir, Kompozisyon ve Resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Vali Hasan Şıldak tarafından ödüllerinin takdim edildi. Şiir ve oratoryo gösterisi ile devam eden programda, öğrenciler tarafından oratoryo ve orkestra eşliğinde okul korosu da “Ordunun Duası”  adlı müzikali sundular.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.