burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Modern kütüphane faaliyet geçti

Modern kütüphane faaliyet geçti
763 kez okundu
06 Kasım 2019 - 10:09

Burdur İl Halk Kütüphanesi, yapımı tamamlanan yeni modern binasında hizmet vermeye başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bütçesinden yapımı tamamlanarak İlimize kazandırılan yeni kütüphane binası ile, kültür ve eğitim alanında önemli bir hizmet daha, günün şartlarına uygun donanım ve teknik altyapısı ile modern bir binada vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş oldu.

Yetişkin kullanıcılara yönelik 5 adet çalışma salonu ve 1 adet internet salonunun yanı sıra, görme ve işitme engelli kullanıcılara yönelik iki adet salonun bulunduğu yeni kütüphane binası 4 bin m2 kapalı alanı ile bodrum, zemin ve üzerinde 3 kat olmak üzere toplam 5 katta hizmet verecek.

140 kişilik toplantı salonu, çeşitli gruplara yönelik tasarım ve çizim atölyesi, sanat atölyesi, ahşap uygulama atölyesi, grup çalışma odaları ve kent arşivi bulunan kütüphanede, 0-3 ve 0-6 yaş okul öncesi çocuklara yönelik iki, 06-14 yaş grubu öğrencilere yönelik bir adet salon bulunuyor.

Çeşitli türlerde 75 bin materyalden oluşan bir dermenin mevcut olduğu İl Halk Kütüphanesi hafta içi 08.30-20.30 saatleri arasında, Cumartesi günü ise 09.00-20.30 saatleri arasında hizmet verecek.

MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’TEN KÜTÜPHANE AÇIKLAMASI

Sosyal medyadan açıklama yayınlayan Milletvekili Özçelik, “Hükümetimizin Burdur’umuza yatırımları devam ediyor. 75 bin kitabı içerisinde barındıran İL HALK KÜTÜPHANEMİZ Burdurlu hemşehrilerimizin hizmetine girdi. Hayırlı olsun. Yeni binasında hizmet vermeye başlayan İl Halk Kütüphanemizde 0-3 Yaş, 4-6 Yaş çocuklarımız için oyun alanları ve 6-14 Yaş çocuklarımız içinse ‘Çocuk Bölümü’de bulunuyor. Halk Kütüphanemizde yeni binasında Görme ve İşitme Engelli vatandaşlarımız içinde özel faaliyet alanları ve 5 Adet Yetişkin Salonu mevcut. Bodrum+Zemin ve 3 Kat olmak üzere Toplamda 5 Katlı olarak hemşehrilerimize hizmet verecek olan İl Halk Kütüphanemizin yeni hizmet binası Burdur’umuza hayırlı olsun. ” Dedi.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.