Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi
doruk-reklam

İYİ Parti Bucak ilçe kongresi yapıldı

11 Şubat 2018 Pazar, 12:34

İYİ Parti Bucak Teşkilat Binası’nda gerçekleştirilen kongreye İYİ Parti Burdur İl Başkanı Osman Kurt, CHP Bucak İlçe Başkanı Aziz Yıldız, MHP Meclis Üyeleri Niyazi Bülbül ve Sebahattin Kadıoğlu, İYİ Parti il ve ilçe örgütlerinin temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları temsilcileri, Bucak İlçe Mahalle Muhtarları Yaşar Çeltikçi,Abdurrahman Demir, Mustafa Erbil, Alim Günhan, Ersan Akıncı, Bucak Servisçiler Kooperatifi Başkanı Fatih Yıldız, Bucak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Adayı Emrah Gönen, köy muhtarları başta olmak üzere parti üyeleri katıldı.

Kongrede Divan heyetine Alparslan Dursun, Fuat Şan, Hayriye Aydın, Nurettin Durmaz ve Şerife Kaya seçildi.Kongre, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Daha sonra İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mesajı okundu.Kongrede daha sonra faaliyet raporu okunarak gelir gider tablosu açıklandı.

Katılımın yoğun olduğu İYİ Parti Bucak İlçe Kongresi’nde açılış konuşmasını İlçe Başkanı Safa Sönmez yaptı.

Başkan Sönmez konuşmasında; “İYİ Parti’nin kuruluş sürecinin başladığı günden itibaren yoğun ilgi ve teveccüh gösteren kıymetli halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İYİ Parti ekonomik ve siyasi tıkanma, ayrışma sürecinde gelinen noktada halkın cesur yürekleriyle ortaya çıkmış ve oluşmuştur. Bizler uyum içinde çalışarak bundan sonra halkımız için çalışmalar yaparak, ilk günkü aşkla, ilk günkü vatan millet sevdasıyla hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Genel Başkan Meral Akşener’in önderliğinde her geçen gün büyüyen bir güç olduklarının altını çizen Başkan Sönmez, “Ülkemizin durumu ortadadır. 15 yıldır yaşananlar artık bizleri bıktırmış, devletimizin bekası tartışılır hale gelmiştir. Toplumumuzun çoğunluğu huzur,adalet,eşitlik ve refah istiyor.Alım gücünün çok zorlaştığı ekonomonin dibe vurduğu,sınır komşularımızla kavga eder hale geldiğimiz bu ülkemizde bu gidişata dur demek için bizler buradayız. Kıyı boyundan, şanlı Osmanlı’nın tarihinden gelen bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde modern dünyanın öncü gücü ve öncü devleti olacağız” ifadelerini kullandı.

Kongreye katılan herkese teşekkür eden Başkan Sönmez, yapılacak seçimlerde Bucak Belediyesi’ni İYİ Partili bir belediye yapmak için çaba göstereceklerini, yine Burdur’un ve diğer ilçelerde de İYİ Parti’nin hedeflerine ulaşacağını inandığını söyledi.

Konuşmaların ardından seçimlere gidildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde 26 kişilik İlçe Yönetim Kurulu Listesi ve 130 kişilik İl Delege listesi oylandı.Yapılan oylamada 96 delege oy kullandı.

Yapılan seçimlerin ardından İlçe Yönetim kuruluna şu isimler seçildi: Başkan Safa Sönmez, Mümin Kuzgun,Yasin Kaplan, Oğuz İzgi,Hayriye Aydın,Ahmet Yanıkara,Birol Çelik,Şükrü Duran,İbrahim Mutlu,Fuat Şan,Ayşegül Çolak,Şeref Çiçek, Gülsüm Öztop Gencer, Şerife Kaya, Mehmet Küley, Mustafa Gökalp, Ali Kahraman, Mustafa Akbal, Oktay Kızıl, Mustafa Keleş, Bayram Yöntemli, Mutlu Yılmaz, Hayrettin İzgü, Cemal Macit, Elham İnal, Şerife Altun

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi,buhayad