Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi
doruk-reklam

Şehitlerimiz dualarla yad edildi

14 Temmuz 2018 Cumartesi, 10:30

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Ulu Cami’de program düzenlendi.

Cuma Namazı öncesi düzenlenen programda din görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim sonrası, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Murat Kalıç, İzmir Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Bozkurt “Din istismarı” konulu vaaz verdiler.

Vaazın ardından Din Hizmetleri Genel Müdürü Albayrak tarafından bütün şehitlerimiz için dua yapıldı. Cuma Namazı sonrası Ulu Cami avlusunda ikramda bulunuldu.

Programa katılan Burdur Valisi Hasan Şıldak, katıldığı programın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada;  “Bilindiği gibi hain darbe girişiminin üzerinden 2 yıl geçti. 15 Temmuz ruhunu düzenleyeceğimiz anma programları ile canlı tutma adına ilimizde etkinlikler düzenliyoruz. Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından düzenlenen etkinlikte, Cuma namazı öncesi vaaz verildi. Ayrıca tüm ülke genelinde Cuma hutbesinde 15 Temmuz hain darbe girişimine ilişkin özellikle Din istismarı konusu anlatıldı. Namaz sonrası da vatandaşlarımıza ikramda bulunuldu. Bizde bu etkinliğe katıldık.İlimizde Cumartesi ve Pazar günü Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programı kapsamında düzenleyeceğimiz etkinliklerimizi, 15 Temmuzun ruhuna yaraşır bir şekilde vatandaşlarımızın, kamu kurumlarımızın yoğun katılımı ile gerçekleştireceğiz. Bütün vatandaşlarımızı ve yurttaşlarımızı bu etkinliklere iştirak etmeye davet ediyorum. El birliği ile, birlik beraberlik içerisinde 15 Temmuzda gösterdiğimiz Çanakkale Ruhunu, Milli Birlik Ruhunu canlı tutmaya devam edeceğiz diyerek” açıklamalarını tamamladı.

Programa Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi,buhayad